Modernizacja Stadionu w Dobrym Mieście wpisana do Budżetu!!!

Home / Ogłoszenia / Modernizacja Stadionu w Dobrym Mieście wpisana do Budżetu!!!

Jest formalna zgoda Rady Miasta na Modernizację Stadionu w Dobrym Mieście!

Cieszymy się, że Rada Miasta oraz Burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski, jednogłośnie, po raz kolejny, wypowiedzieli swoje TAK dla modernizacji stadionu w Dobrym Mieście! I nie są to „tylko słowa”.

Szczególne podziękowania należą się Komisji Rolnej (tak, tak  ..co ciekawe … to właśnie ta Komisja wprowadziła Stadion do budżetu!!!), szczególnie Pan Ryszard Łańko, już teraz zasługuje na miano „przyjaciela Stadionu” :) , spokojnie, rzeczowo, kilkukrotnie wracał wniosków swojej Komisji, nie pozwolił aby przepadły one gdzieś wśród dyskusji. Z pewnością warto to odnotować i zapamiętać. Dziękujemy Panu Radnemu Łańce.

Modernizacja Stadionu w Dobrym Mieście wpisana do Budżetu!!!

Jak powiedział to Radny Łańko, czas abyśmy dogonili w tej dziedzinie naszych sąsiadów m.in. z Lidzbarka W., Dywit, Górowa Ił. Ale również z Ostródy, Olsztynka i kilku innych. Zapewniamy, że jeśli dogonimy ich inwestycyjnie  … to sportowo ich szybko przegonimy ! :)

Jest to kolejny, konsekwentny krok w kierunku tej inwestycji. Przypomnijmy, że już w 2015 roku, Rada Miasta, zapisała blisko  70 000 zł na opracowanie dokumentacji projektowej zmodernizowanego Stadionu. Owa dokumentacja jest już na ukończeniu. Stąd wielkie brawa dla Rady Miasta oraz Urzędu Miasta za spójne i konsekwentne działanie!

Modernizacja Stadionu w Dobrym Mieście wpisana do Budżetu!!!

Co ważne przychylnie do tych projektów odniósł się również Pan Burmistrz Stanisław Trzaskowski. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki aby Pan Burmistrz oraz jego współpracownicy z Urzędu Miasta skutecznie zabiegali o 50% dofinansowanie do inwestycji (m.in. z Ministerstwa Sportu odpowiednie programy znajdziemy np. TU PRogram Lekkoatletyczny http://www.msport.gov.pl/program-lekkoatletyczny  ) a plik konkursowy TU

Już teraz wiemy, że konkurs będzie kontynowany, pierwszy z nich tzw. konkurs modernizacyjny będzie ogłoszony już w styczniu/lutym, zasadniczy program lekkoatletyczny na 2017 rok będzie ogłoszony do kwietnia 2017 i są to informacje bezpośrednio z MSIT :)

*** sąsiednia Ostróda właśnie kończy identyczną inwestycję … oto „piękna”, kompletna i całościowa dokumentacja MODERNIZACJA STADIONU OSTRÓDA LINK 

Trzeba uczciwie zaznaczyć, że inwestycja będzie realizowana tylko pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych. Dlatego trzymajmy kciuki za pracę odpowiednich osób w Urzędzie Miasta.

Podziękowań za „jednogłośne głosowanie” powinno być więcej (wszyscy nasi Radni zagłosowali na TAK). Ważny głos w dyskusji nad Stadionem wyraziły m.in. Pani Radna Weronika Ulewicz, Pani Radna Anna Kopertowska. Zgodne, pełne poparcie wyraził również, będący „w tzw. opozycji” Pan Radny Jarosław Kowalski.
** tak ważną i historyczną dla nas sesję budżetową (budżet 2017) możecie Państwo zobaczyć osobiście dzięki TONETIC.TV w tym LINKU

Ze swojej strony, jako trenerzy, działacze, biegacze oraz środowisko sportowe, zapewniamy pełne wsparcie i ew. pomoc w pracach na rzecz tej ważnej dla całej Gminy Inwestycji. Już teraz oczami wyobraźni widzimy nasz inaugurujący miting na nowym Stadionie!

Nieustanne TAK dla Modernizacji Stadionu!

ps. dla tych, którzy wątpią w potrzebę tej inwestycję dedykujemy zdjęcie z naszej ostatniej imprezy na Stadionie :) … miesięc temu, ok. 10 metrów od płyty głównej:

Modernizacja Stadionu w Dobrym Mieście wpisana do Budżetu!!!

a jak będzie wyglądał nasz stadion? Może tak jak ten w Barcinie (źródło Barcin.pl )

www-barcin-pl-stadion-barcin
Related Posts
matras-buty-do-treningu-dla-dzieci-1stadion