Newsletter KS Jelonki – nr 7 (1/01/2016) z dnia 04.01.2017

Home / Newsletter KS Jelonki / Newsletter KS Jelonki – nr 7 (1/01/2016) z dnia 04.01.2017
nr-7-z-dnia-04-01

Newsletter KS Jelonki – nr 7 (1/01/2016) z dnia 04.01.2017

* dzisiejsze wiadomości nieco dłuższe więc proszę o cierpliwą lekturę :)
1. Z początkiem roku wróciliśmy do stałych zajęć … i to jak!
Na wczorajszym treningu (t.j. 03.01) padł rekord frekwencji podczas jednych zajęć! Z frekwencją na treningach jest zawsze świetnie … ale tym razem trenowało w jednym momencie aż 27 najmłodszych Jelonków (a kilkoro nie było tylko z tego powodu, że trenują w czwartki), w sumie w grupie młodszej mamy już 35 pięknie i równo ćwiczących Jelonków!
Ten widok, tak wielu zaangażowanych, uśmiechniętych, chętnych zawodników jest wspaniały, motywujący i optymistyczny! Myślę, że nie tylko My mamy satysfakcję, obserwowanie szybko rosnących umiejętności Waszych dzieci to duży przywilej.
Dziękujemy za słowa uznania, jakie do nas dotarły, za wprowadzenie 3-ciego instruktora podczas zajęć dla najmłodszych. Frekwencja pokazuje, że była to dobra decyzja. Zależy nam aby każdy trening Jelonków był maksymalnie owocny dla każdego dziecka. A metoda pracy zastępowej/obwodowej sprawdza się doskonale. Jeden instruktor mający w danym momencie pod opieką 6-7 dzieci widzi wiele więcej, wiele więcej może dziecku oferować, poświęcić konieczną uwagę.
Każde, dosłownie każde dziecko widać, że daje z siebie wszystko i to jest wspaniałe!
Serdecznie dziękujemy raz jeszcze za zaufanie i powrót do nas w Nowym Roku!

2. Wcale nie słabiej frekwencyjnie wypadła wtorkowa grupa starsza

Choć wśród starszych jakoś bardziej można odczuć przerwę świąteczną, musimy szybko wrócić do rytmu treningowego, ponieważ ferie niebawem, a tam znów rytm treningowy będzie nieco zmieniony.
Cieszymy się, że wrócili zawodnicy chorujący (!!!!) mamy nadzieję, że najtrudniejszy okres przeziębieniowy za nami, a nadchodzące mrozy osłabią infekcje.
3. UWAGA WAŻNE – grupy starsze klasy 4+5+6
Przypominamy, że ustabilizowała się już forma naszych treningów i grup. Nasz grafik dostępny zawsze TU http://jelonki.net/terminarz_grafik_plan_plan_zajec/
Należąc do naszego klubu Wasze dzieci, jak i dorośli mogą przychodzić na dowolną ilość treningów! Może to być raz w tygodniu (np. tylko wtorek lub tylko czwartek).
Ale rośnie grupa osób, które trenują 2-3 razy w tygodniu. Mamy nawet 2 osoby, które trenują  4 razy w tygodniu! Brawo!
Ramowy program naszego tygodnia (omówienie – od klasy 4 wzwyż)

  • poniedziałek – 15:00 (SP2) to trening budujący wydolność (sporo tu biegamy) 2-4 km w trakcie treningu, najczęściej trening odbywa się na powietrzu (mimo pogody! :) ) oraz w szkole SP2 – ten trening jest powiedzmy najtrudniejszym naszym treningiem
  • wtorek – 15:30 (HP) to trening na Hali Powiatowej (w grupach już dobrze ustabilizowanych)
  • środa -15:30 (SP2) to trening wzmacniający mięśnie pleców, brzucha oraz nóg (tzw. siła) – trening otwarty dla każdego -bez względu na wiek i poziom wytrenowania (SP2)
  • czwartek – 15:30 (HP) to trening zbliżony do treningu wtorkowego dla drugiej grupy (starszej)
  • piątek – 15:30 (HP) to trening najbardziej „specjalistyczny”, płotki, skoki, sprawność … na ten trening przyjść może każdy … wymagam tylko tego, aby nie stękać, nie narzekać na trudy treningu-  dlatego przychodzą najbardziej zmotywowani (!)
  • piątek – 16:30 (HP) to także optymistyczny trening dla dorosłych!

4. Milion złotych na Stadion lekkoatletyczny w Dobrym Mieście
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, mamy świetną wiadomość. Kilka tygodni temu Rada naszego Miasta przegłosowała Budżet na 2017, a wśród inwestycji tak wyczekiwana przez nas inwestycja w nasz Stadion! To doskonała wiadomość, choć nie czas jeszcze na „otwieranie szampana”. Konieczne są kolejne starania o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. My jako KS Jelonki staramy się brać aktywny udział w tych staraniach. Prosimy także Państwa, abyście pamiętali o tej inwestycji, przypominali o niej zaprzyjaźnionym Radnym etc.
Miejmy świadomość, że w naszej 17tyś. Gminie na ten moment nie ma ani jednej instalacji lekkoatletycznej. A lekkoatletyka to podstawa każdego innego sportu (skoki, biegi, rzuty). Nie ma ani jednego metra bieżni (nawet żużlowej), ani jednej skoczni w dal (choćby takiej z gumowym rozbiegiem jak w PRLu!). Pamiętajmy o tym proszę i trzymajmy kciuki za powodzenie inwestycji.
Więcej możecie Państwo przeczytać w naszym art.
TU http://jelonki.net/znamy-juz-projekt-zagospodarowania-terenu-zmodernizowanego-stadionu/
oraz TU http://jelonki.net/category/stadion-dobre-miasto-kiedy-bedzie-bieznia/

5. Nasz Klub spełnił wymagania i otrzymał oficjalną Licencję PZLA
Na ten temat napisały nawet nasze lokalne media, co nas bardzo cieszy :) http://tonetic.tv/42363,2016,12,31,klub-sportowy-jelonki-dobre-miasto-otrzymal-oficjalna-licencje-pzla
Uzyskanie licencji było możliwe dzięki naszej frekwencji, dzięki uprawnieniom naszej kadry instruktorskiej …. ale również dzięki Państwa wpłatom na Klub (Licencja jest płatna). Dlatego ponownie dziękuję za wspólne budowanie naszej inicjatywy sportowej.
Licencja jest konieczna, abyśmy mogli rozpocząć oficjalne starty w zawodach (szcz. dot. to młodzieży z roczników 2005-2004-2003).
Zawodnicy tacy powinni mieć licencje zawodnicze, a także konieczne sportowe badania lekarskie. Na temat badań lekarskich (sportowych) napiszemy do Państwa oddzielną wiadomość.
Licencja dostępna na naszej www TU http://jelonki.net/ks-jelonki-z-dobrego-miasta-z-licencja-pzla-polski-zwiazek-lekkiej-atletyki/

6. Święto 3 Króli Piątek – Zajęcia dla najstarszej młodzieży oraz trening dla dorosłych Jelonków oraz przyjaciół Klubu

Dziękuję za odwagę i motywację tym, którzy dołączyli do Grupy Dorosłej Jelonków! To bardzo budujące! Raz jeszcze zachęcam i zapraszam wszystkich na ten otwarty dla każdego Trening – nie jest tu ważny poziom wytrenowania.Obecnie na liście mam 10 osób, ale nabór jest otwarty i można dołączyć w każdej chwili. Polecam! Odwagi :)

W piątek znów Święto, niestety Hala będzie ponownie zamknięta. Zapowiadają niestety mróz (ok – 15st) http://www.pogodynka.pl/polska/dobre-miasto_dobre-miasto
to jest nieco za dużo na bieganie (!) szczeg. nasze początkowe. Dlatego będę myślał nad jakimś rozwiązaniem, jednak nasz piątkowy trening (6.01) jest pod znakiem zapytania i może się nie odbyć.


Jeszcze raz życzymy Państwu wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. A Państwa dzieciom takiej motywacji i optymizmu jakie mają obecnie!
**** jeżeli chcesz otrzymywać nasze newslettery bezpośrednio na swojego maila, wyślij wiadomość na adres info@jelonki.net dodamy Cię do bazy mailingowej
Related Posts
Screen Shot 05-05-17 at 12.49 PMKategorie wiekowe PZLA