DLACZEGO POWSTAŁY JELONKI?
Sport i aktywność to ważny element naszego życia. Chcemy spędzać nasze życie w ruchu, z energią, uśmiechem i wiarą w nasz nieustanny rozwój. Zasmuca nas siedzący styl życia, wszędobylskie ekrany i śmieciowe jedzenie. My chcemy żyć inaczej. Jeśli podzielasz nasze ideały – dołącz do nas! Nasz klub to stuktura otwarta. Realizujemy projekty społeczne, promujemy aktywność na naszych zajęciach oraz szlifujemy talenty sportowe. Chcesz poznać nas lepiej? Przejrzyj nasze artykuły z historii. LINK 
KS Jelonki jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej. Nasze główne zainteresowania to promocja i rozwój szeroko pojmowanej, powszechnej kultury fizycznej oraz specjalizacja sportowa.
Jest problem?
Nasze dzieci, jak i my sami, jesteśmy stworzeni do ruchu. Niestety, dzisiejszy styl życia, zabija w nas tą naturalną potrzebę. Wszędobylskie siedzenie (a siedzenie to nowe palenie), brak ruchu, brak aktywności na świeżym powietrzu, w połączeniu z niezdrowym jedzeniem, wciągającą elektroniką, która trzyma nas w ciągłym bezruchu.
Konsekwencje?  
Co czwarte polskie dziecko jest otyłe (tyjemy najszybciej w Europie, średnio nasze dzieci zjadają 22 kilogramy cukru rocznie!), ponad 3 godziny dziennie spędzamy przed telewizorem. Problemy z koncentracją, problemy z agresją, nadaktywność? Czy można się temu dziwić? Uczeni alarmują: nasze dzieci będą żyły nawet o 5 lat krócej od pokolenia swoich rodziców!
Brzmi strasznie? Tak! Więc to zmieńmy!  
Dlatego powstały Jelonki. Grupa, klub otwarta na wszelkie formy aktywności, na każde dziecko. Chcesz się włączyć, masz swój pomysł na aktywność? Skontaktuj się z nami, porozmawiamy!
Nie interesuje nas wyłącznie talent sportowy, interesuje nas zabawa, ruch i pozytywne nastawienie.  Jeśli w wyniku naszej aktywności pojawią się medale, będziemy z tego dumni. Ale jeśli dzieci, dorośli pokochają aktywność, pokochają sport. Jeśli aktywność – szerzej pojmowana jak kultura fizyczna – stanie się o częścią Waszego codziennego życia .. to dopiero będzie nasze zwycięstwo! 
Organizator oraz trener główny: Paweł Pytlarczyk