Stadion i okolica – najnowszy „Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego”

Home / Obiekty sportowe / Stadion i okolica – najnowszy „Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego”

Kilka dni temu został wyłożony do publicznej dyskusji miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego … kluczowy dla aktywności sportowej w naszej Gminie. Dla nas najważniejsze są naturalnie właśnie aspekty rekreacji i sportu, które są „kluczowe” dla tego projektu.

Jak widzimy tereny sportowe zostały zachowane, a nawet powiększone w kierunku tzw. niemieckiego basenu oraz Kolegiaty.

Świetny pomysł to połączenie „Stadionu” oraz będącej tam Trasy Zdrowia ze ścieżką w kierunku kolegiaty (przystań kajakowa) przy rzecze! Nie będzie wtedy koniecznoście nadrabiania drogi na Stadion od strony Olsztyńskiej. Brawo!

Cieszymy się z zaplanowania przejść przez Łynę na wysokości Stadionu aby połączyć obydwa brzegi rzeki. To w naszym odczuciu doskonały i kluczowy pomysł! Powstaną wtedy wspaniałe warunki do rekreacji pieszej, biegowej i rowerowej. A teraz sugestie:

  1. Teren „dawnego OTLu”, oznaczony U07 … jest jak „klin wbity” w tereny sportu i rekreacji. Jak wiemy lewy, dolny róg tej działki, niemal dotyka planowanej tartanowej bieżni okólnej. Gdyby tak tę działkę, podzielić na pół i przydzielić jej dolną część do terenu „Sportu”/Stadionu … bryła Stadionu nabrałaby regularnego kształtu, stałaby się bardziej rozwojowa i harmonijna. * taki też wniosek złożymy do Pana Burmistrza na piśmie.
  2. Do „pełni szczęścia” brakuje chyba tylko „wyraźnego” połączenia „Stadionu” z największym dobromiejskim osiedlem, na rogu ul. Łużyckiej i Grudziądzkiej. Jak widzimy zaplanowane są „ścieżki piesze” jednak brakuje przejść przez rzekę od strony Łużyckiej. Takie połączanie to również szansa na ominięcie „centrum miasta” w drodze np. rowerem nad Limajno … abo do pracy w DFM :)
  3. Ciekawy jest również pomysł na Plażę Miejską, obok tamy (oznaczenie „UPK”). Hmmmy ….. w sumie fajne jest to, że to tak daleko od cywilizacji .. trzeba tam dojść, dojechać siłą własnych nóg … ale z drugiej strony … jest to właśnie „słaby punkt”. Brakuje tam parkingu, dojazdu, gastronomii .. można podnieść też element bezpieczeństwa na tym terenie np. po zwroku.

Wciąż nieustanne TAK dla Modernizacji Stadionu w Dobrym Mieście :)

Stadion Dobre Miasto i teren okalające

Related Posts
Aktywność ruchowa drogą do przeciwdziałania otyłości 4metodyka skoku wzwyż